Społeczność    
Online Forum: Big Data Essentials - Register Now

 Odkryj metodykę, która daje excelowi efektywność, jakiej jeszcze nie znałeś

 Co robi metodyka 4TG?

Zamienia zwykłe arkusze w system automatycznego zbierania, przetwarzania i wysyłania informacji, zarządzania nimi, a nawet podejmuje decyzje. Zamiast ręcznej i skomplikowanej obsługi MS Excel, w prosty sposób projektujesz samodzielnie działające modele, które pracują za Ciebie.

 Kto najbardziej z tego skorzysta?

Każdy, kto chce sobie ułatwić pracę w arkuszu, wykorzystując tylko te jego funkcjonalności, które dają najlepsze efekty:
- menedżerowie podejmujący wiele decyzji na podstawie co chwilę zmieniających się informacji (potrzebują świadomie kształtować przepływ danych - ustalić ich źródło i sprawdzić, czy po odpowiednich przekształceniach dadzą właściwe informacje)
- specjaliści od controllingu, logistyki, rozliczeń sprzedaży i inni, którzy codziennie analizują setki informacji, by dobrać właściwe rozwiązania (potrzebują rozumieć przepływ danych i zmieniać w prosty sposób rozwiązania)
- projektanci firmowi, którzy tworzą automatycznie działające rozwiązania biznesowe (muszą je projektować tak, aby były bezpieczne, elastycznie - w razie konieczności zmian i czytelne - dla innych użytkowników oraz dla kolejnych projektantów).

 W czym pomoże metodyka 4TG?

Przede wszystkim ograniczy koszty zdobycia właściwych informacji potrzebnych do zarządzania.
Skróci czas wymiany informacji oraz ułatwi podejmowanie trafnych decyzji.
Wszystko, dzięki samodzielnie działającym modelom dostarczającym i przetwarzającym dane.
I pomyśleć, że projektujesz je w zwykłym Excelu. Wystarczy “tylko” zmienić podejście do pracy w nim. Zamiast wolnej amerykanki (każdy pracuje w arkuszu tak, jak się nauczył), kierujesz się jasnymi zasadami, które gwarantują osiągnięcie takich wyników.
Co to za zasady?

 Zasada nr 1 - prostota

Nie musisz już poznawać wszystkich elementów arkusza (jak w programach szkoleniowych ECDL), aby zaprojektować zaawansowane rozwiązanie. Metodyka 4TG pozwala nawet najbardziej skomplikowany problem rozłożyć na czynniki pierwsze i zbudować z gotowych konstrukcji model, który zadziała.
Koniec z samodzielnym eksperymentowaniem w Excelu - tu masz przetestowane “małe” rozwiązania typowych problemów (standardowe rozwiązania), z których szybko zbudujesz “duży” model, spełniający oczekiwane funkcjonalności.

 Zasada nr 2 - czytelność

Zmora wśród pracujących w arkuszach. Ktoś zaprojektował model, pozostali użytkownicy nie wiedzą, jak z niego korzystać. Firma “stoi”, bo brakuje jej na czas aktualnych informacji. Przychodzi nowy projektant i “nie rozumie” budowy dotychczasowego modelu. Wszystko zaczyna się od nowa…
W 4TG masz jasne wytyczne, jak projektować takie rozwiązania, które łatwo używać, a nawet zmieniać. I to bez większych “przestojów” w firmie.

 Zasada nr 3 - bezpieczeństwo

Też myślisz, że Excel nie pozwala na budowę bezpiecznych rozwiązań?
Albo uważasz, że jeśli już zabezpieczysz dane, to model stanie się sztywny i trudno będzie go zmienić? Zdziwisz się, kiedy poznasz te proste kroki, które zapewnią kontrolę dostępu, czy ograniczą ryzyko utraty danych. I to w zwykłych arkuszach.
Bez zwiększania budżetu na specjalistów IT, zachowasz w rozwiązaniu MS Excel jakość międzynarodowej normy ISO 9126.

 Zasada nr 4 - elastyczność

Nie sztuka zaprojektować i zbudować dobre rozwiązanie. Prawdziwe wyzwanie, to stworzyć model, który można szybko dopasować do zmieniających się warunków biznesowych.
Dzięki metodyce 4TG, to proste. Nawet, jeśli musisz zmienić strukturę danych (np. dodać arkusze lub usunąć całe kolumny), model się nie “wysypie”. Zawsze też masz dostęp do strumienia przepływu informacji, które dowolnie kształtujesz. Dzięki zasadom, panujesz nad rozwiązaniem.
A teraz wyobraź sobie takie szybkie zmiany w dedykowanym systemie informatycznym…

 Jak teraz wprowadzić te zasady do swojej firmy?

Masz dwie drogi: zlecić wykonania odpowiednich rozwiązań w Excelu albo nauczyć się samodzielnie je projektować.
Zdecydowanie polecam tą drugą drogę. Dlaczego?
Bo otoczenie biznesowe ciągle się zmienia.
Na bieżąco trzeba dopasowywać się do zmieniających się warunków rzeczywistości.
A jak podejmować właściwe decyzje i ograniczać ryzyko gospodarcze, kiedy nie potrafimy szybko zdobyć informacji i wyciągnąć z nich odpowiednich wniosków?

Gotowy system możesz mieć szybko. Nauka użytkowania i projektowania automatycznie działających rozwiązań wg zasad 4TG zajmuje więcej czasu. Efektem są jednak wyszkoleni pracownicy i menedżerowie, którzy szybciej pokonują wyzwania biznesowe, a nie marnują czasu na technicznych problemach z MS Excel.

Co wolisz?

Chcę się nauczyć >> WARSZTATY