Społeczność    
Online Forum: Big Data Essentials - Register Now

 Chcesz się nauczyć tylko lepiej pracować w MS Excel?

 Czy wreszcie zlecać mu ciągłą pracę za Ciebie?

>> Zapisz się na warsztaty TERMINY

 

Warsztaty dla analityków i managerów,
którzy marnują czas na ręcznej pracy w arkuszu oraz narzekają,
że nie potrafią łatwo poprawić swoich rozwiązań

 
Wreszcie MS Excel przestanie Ci przeszkadzać w pracy,
tylko zacznie wyręczać w niej, systematycznie wykonując zadania za Ciebie.

  Czy to Ciebie też dotyczy?

Szef już upomina się o kolejny raport, a jego przygotowanie ciągle się przedłuża?
Znów tyle zmieniło się... Jak teraz te struktury danych dopasować do tego sztywnego algorytmu?
Kto przygotowywał ten model obliczeniowy?
Jak mam go poprawnie odczytać i jeszcze poprawiać “to”?

Brak umiejętności właściwego posługiwania się MS Excel wiele kosztuje.
Pracowników - stresowe sytuacje, harówkę po godzinach lub nawet konflikt.
Firmę - wiele tysięcy zł zmarnowanych na niedopasowanych systemach informatycznych lub wydanych na pracę każdego miesiąca, którą można zautomatyzować.

A gdybym Ci pokazał w ciągu 3 dni, 4 proste zasady,
które zamieniają zwykły arkusz w wysokiej jakości i samodzielnie działający system do wykonywania Twoich zadań,
to wybrałbyś się na takie warsztaty?

  Co mi da MS Excel wspomagany Metodyką 4TG?

Poczucie, że wreszcie panujesz nad swoimi rozwiązaniami. Bo zawsze je możesz zmienić i dostosować do zmieniających się warunków. Nie jesteś już słabym ogniwem w firmie, tylko pracownikiem, który wnosi do niej rozwiązania oszczędzające czas i pieniądze. I to niemałe!

Po warsztatach dobrze będziesz wiedział, z czego składa się architektura rozwiązania. Jak zaprojektować strukturę danych, a jak strumień przepływu informacji, jakie są zasady budowy wzorów, jak implementować projekt w MS Excel i co zrobić, aby rozwiązanie było elastyczne...
A może już to potrafisz?

Problem, kiedy te przekształcenia informacji są złożone.
Dzięki prostym zasadom 4TG i gotowym konstrukcjom, które otrzymasz na warsztatach, zawsze - nawet bardzo skomplikowane wyzwanie biznesowe - sprowadzisz do standardowych funkcjonalności, które rozwiązują typowe problemy. A potem z tych “klocków” - kierując się jasnymi regułami postępowania - zbudujesz oczekiwane rozwiązania (modele, systemy).

Pytanie teraz - czy chcesz zostać świadomym użytkownikiem takich rozwiązań?
Czy nauczyć się je projektować?
Niezależnie, czy pracujesz w swojej firmie na stanowisku menedżerskim, czy analitycznym - wszyscy mogą się nauczyć korzystania z MS Excel wg metodyki 4TG, ale liderzy w firmach - projektowania wg tych zasad.

Kim chcesz być?

  Droga od nieefektywnej pracy w MS Excel do pełnej automatyzacji zaczyna się od:

Podstaw.
W ciągu 3 dni warsztatów dowiesz, dlaczego niektóre funkcje MS Excel przeszkadzają w budowie wysokiej jakości modeli.
Nauczysz się też używać tylko tych, które dają najlepsze efekty.
Poznasz też najważniejsze zasady budowy rozwiązań. To dopiero: Wstęp do Metodyki 4TG.

W kolejnych 4 dniach warsztatów powtórzysz część informacji ze Wstępu do Metodyki 4TG oraz nauczysz się budować w prosty sposób modele wg zasad metodyki 4TG, które automatycznie przetwarzają i dostarczają informacje wtedy, kiedy chcesz i jak chcesz. Zachowując przy tym jakość rozwiązań zgodną z normą ISO 9126.
Dostaniesz część gotowych standardowych rozwiązań Metodyki 4TG
Dowiesz się też, wg jakich kryteriów oceniać rozwiązania i jakich narzędzi używać do projektowania.
A to wszystko oparte na praktycznych ćwiczeniach. To warsztaty: Metodyka 4TG - projektowanie ... (część 1)

Inne, 4 dniowe warsztaty, dotyczą zastosowania Visual Basic w Metodyce 4TG, pokazują dobre zasady programowania i pozwalają zrozumieć w jaki sposób zrealizować te funkcjonalności, których nie można zrealizować za pomocą wzorów w MS Excel (na przykład: transmisja danych do i z modelu).
Podobnie jak na warsztatach dotyczących MS Excel uczymy takiego stosowania tego narzędzia, które wykorzystuje tylko potrzebne elementy Visual Basic. Zasada PROSTOTA BUDOWY jest ważna bo: im mniej elementów jest potrzebnych, tym mniejszą liczbą elementów w rozwiązaniu trzeba zarządzać. Im bardziej zrozumiałe jest działanie tych elementów, tym łatwiej analizować i modyfikować rozwiązanie. To warsztaty: Metodyka 4TG - Visual Basic ... (część 1)

  Efekt takich zajęć?

Wyżej wymienione zajęcia stanowią podstawę wiedzy i umiejętności stosowania Metodyki 4TG. Uczestnictwo nawet w jednym z nich zmienia świadomość istnienia spójnych i logicznych zasad Metodyki 4TG i pozwala na projektowanie i budowę określonych klas zastosowań.

Dzięki takim warsztatom, swobodnie będziesz tworzył rozwiązania do: analiz sprzedaż, lean manufacturing, rozliczeń przebiegu samochodów służbowych, czy pracy handlowców, analizujące koszty i inne.

  Następny krok

... to rozwiązywanie zaawansowanych problemów. Kiedy masz mnóstwo zmiennych, wielu użytkowników i tysiące danych. Gdy arkusze nie tylko mają sprawnie zarządzać informacjami czy wspomagać podejmowaniem decyzji, ale też podejmować decyzje.
Na tym poziomie, nie tylko już będziesz sprawnie zlecał zadania excelowi, ale sprawiał, że jeden model będzie komunikował się z innym. Tak, to możliwe! Pod warunkiem zachowania zasad Metodyki 4TG.

Ten poziom znajomości zasad, pozwoli Ci na tworzenie automatycznych zaawansowanych systemów do budżetowania i controllingu, logistyki i zarządzania produkcją, prognozowania i analiz marketingowych i innych - często nietypowych.

  Dlaczego ten system pracy osiąga takie wyniki?

Tylko pomyśl - wreszcie nie marnujesz czasu na poznawanie wszystkich możliwości MS Excel, tylko wykorzystując około 0,5% elementów, tworzysz sprawnie działające zaawansowane systemy.
Na warsztatach z metodyki 4TG nie poznasz więc dogłębnie arkusza (bo to nic nie daje), ale nauczysz się umiejętnego łączenia problemów biznesowych z rozwiązaniami w informatyce (nie będąc informatykiem!).
Znajomość tej unikalnej komunikacji znacząco podnosi wartość pracowników, a firmie daje wymierną przewagę konkurencyjną.

Chcesz tego?

>> Zapisz się na warsztaty TERMINY

  Automatyczne przezbrojenie w kilka minut - case study

To tylko jeden z setek przykładów zastosowań metodyki 4TG. Dla firmy produkcyjnej zaprojektowałem model, który z systemu SAP pobiera dane o planie produkcji na cały tydzień, zmienia kolejność wytwarzanych elementów w planie produkcji tak, aby zminimalizować czas przezbrojeń linii produkcyjnej i ponownie umieszcza zmieniony plan w systemie SAP.
Do optymalizacji wykorzystaliśmy jeden z algorytmów sztucznej inteligencji (AI)
Całość trwa do kilkunastu minut i jest w pełni zautomatyzowana.

Chcesz też tak wykorzystywać zwykły arkusz?

 

Na otwarte warsztaty z metodyki 4TG zapraszam do Poronina. Wszystkie trwają od 3 do 4 dni, a w cenie zawarte są już wyżywienie i nocleg.

  Nie możesz przyjechać na najbliższe zajęcia?

Podaj swój adres mailowy i rodzaj warsztatów, które Cię interesują, a wyślę informację o kolejnym terminie. Chcę się dowiedzieć o terminach

  Dlaczego najlepiej od razu wprowadzić zasady metodyki 4TG do swojej firmy?

• Bo przestaniesz marnować czas na pracę, którą arkusz może sam wykonać;
• bo szybciej i łatwiej podejmiesz trafne decyzje operacyjne (lub wręcz powierzysz je Excelowi), a firma zaoszczędzi wiele godzin i tysięcy PLN każdego miesiąca;
• bo nauczysz się, jak zautomatyzować pracę nie po swojemu, ale wg zasad, które zagwarantują Ci wysoką jakość rozwiązań;
• bo wreszcie dzięki niewielu elementom arkusza, rozwiążesz wiele - nawet złożonych - wyzwań biznesowych;
• bo będziesz miał pod ręką proste schematy postępowania, które zawsze pozwolą Ci stworzyć modele, które inni też potrafią zrozumieć, a nawet modyfikować;
• bo, aby takie rzeczy robić, nie musisz poznać całego MS Excel - wystarczy opanować tylko ważne jego elementy (te, które należą do Metodyki 4TG).

 

Nie ma co czekać. Rozwiążmy problem wielkiego marnowania czasu i pieniędzy na nieefektywnych działaniach w przedsiębiorstwach. Dołączysz do mnie?

>> Zapisz się na warsztaty TERMINY