Społeczność    

  Już możesz korzystać nie tylko z METODYKI 4TG ale i z JĘZYKA 4TG

Od ponad ćwierć wieku zajmujemy się wprowadzaniem usprawnień w procesach związanych z przetwarzaniem danych oraz raportowaniem.
W tym celu stworzyliśmy METODYKĘ 4TG , czyli zasady i metody projektowania oraz budowy automatycznie działających rozwiązań (robotów), które mają określone cechy jakościowe:
- czytelność,
- elastyczność,
- określony poziom bezpieczeństwa.

W ostatnim czasie zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy JĘZYK 4TG, który stosujemy po to, aby zdecydowanie przyspieszać i ułatwiać procesy tworzenia robotów.

Proponujemy to nowe narzędzie użytkownikom/projektantom po to, aby mogli sprawniej i bez większego wysiłku samodzielnie budować roboty.
Język 4TG został zbudowany tak, aby przede wszystkim można było łatwo rozumieć działanie robotów.
Chodzi o:
- zminimalizowanie czasu na zrozumienie technicznych elementów realizacji robotów (co skraca czas przy projektowaniu, a szczególnie jego budowie),
- uwypuklenie merytorycznego przepływu informacji (skracamy czas analizy działania robota i jego modyfikacji).
Dzięki temu łatwiejsze jest panowanie nad rozwiązaniem (szybsza komunikacja: robot w języku 4TG – użytkownik/projektant).

Korzyści:
- oszczędność czasu, bo zastosowanie JĘZYKA 4TG pozwala tworzyć szybko, zaawansowane rozwiązania w MS Excel wg Metodyki 4TG, które są czytelne, zrozumiałe, prosto zbudowane, elastyczne (można je łatwo modyfikować); dzieje się tak wtedy, kiedy język 4TG łączy się z prostymi zasadami Metodyki 4TG;
chodzi przede wszystkim o wydzielenie struktur do przechowania danych (i zarządzania nimi za pomocą instrukcji języka) oraz umieszczenia ich w odrębnych arkuszach (różnych od arkuszy przeznaczonych do raportów).
- intuicyjność i prostota,
- niskie koszty - wystarczy MS Excel z pakietu MS Office, które stanowi standardowe programowanie na komputerach w większości organizacji,
- usprawnienie organizacji poprzez automatyzację.

Grupy instrukcji w języku 4TG:
- do obsługi struktur programowych (selekcji i pętli),
- do zarządzania plikami zewnętrznymi,
- do automatycznego kopiowania danych z/do plików zewnętrznych,
- do zarządzania strukturami danych (są wydzielone instrukcje do zarządzania rejestrami),
- do zarządzania arkuszami,
- ogólnego zastosowania.
Jest również instrukcja, która pozwala wywoływać własne polecenia zbudowane w Visual Basic for MS Excel
w innych skoroszytach i wywoływanie ich w głównym skoroszycie z programem).
Instrukcje zapisuje się w komórkach arkusza.

Przykład:
Film pokazuje projekt, budowę i działanie robota.


przepraszamy, ze położyliśmy sztuczny głos (to jest pierwszy film na temat języka, przy tworzeniu kolejnych nie popełnimy tego błędu)
Interesuje mnie opinia po obejrzeniu filmu, będę zobowiązany jeśli ją napiszesz i wyślesz na adres: tomasz.gluszkowski@4tg.pl

Analiza instrukcji programu, dla tych osób, które znają zasady programowania (proszę nie mylić zasad programowania ze znajomością intrukcji VB)
pozwala szybko nabyć wiedzę o budowie języka 4TG oraz logice jego działania, a to dzięki możliwości szybkiego wyboru instrukcji z listy oraz możliwości łatwego dostępu do opisu instrukcji.


Oferujemy
* Szybko tworzone roboty w tym języku
* Pomagamy (uczymy użytkowników) jak używać języka tak, aby nie tracić mnóstwa czasu na tworzenie rozwiązań w narzędziach typu Power
* Prowadzimy też usługę zdalnego przetwarzania danych dla klientów - dostarczamy raporty, analizy raportów (wysyłamy na wskazane adresy mailowe)